• zaterdag 27-06-2026 van 11:15 tot 20:00
  • Plaats: Hindeloopen
  • Laatste wijziging: 3 uur geleden

Vandaag brengen we een bezoek aan de mooie oude Hanzestad Hindeloopen (Hylpen), waar we een stadswandeling met gids maken, diverse monumenten en een tweetal musea zullen aandoen.

 Hindeloopen - Wikipedia

In een karakteristiek pand in het pittoreske Hindeloopen is het al even karakteristieke Eerste Friese Schaatsmuseum gevestigd. Klein gestart in 1983, maar inmiddels mag het zich het grootste museum noemen op schaatsgebied.

Het Schaatsmuseum, gelegen aan de Kleine Weide 1 - 3, bezit niet alleen de grootste collectie schaatsen en sleeën ter wereld. De complete geschiedenis van de Elfstedentocht valt hier te bewonderen! 

We starten met koffie met gebak in restaurant ‘De Friese Doorloper’ (vanaf 10.30 uur) en wachten tot de groep compleet is, zo rond de klok van 11.15 uur.

Op dit tijdstip zal onze gids gearriveerd zijn en maken we een mooie stadswandeling door het oude Hindeloopen, waar we tevens de 11 belangrijkste plekken van de Elfstedentocht in Hindeloopen aandoen.  

Na deze stadswandeling, zo tegen 12.15 uur, is het tijd geworden voor een bezoek aan het Schaatsmuseum, waar we alles zullen ontdekken over schaatsen en de Elfstedentocht-historie.

Bezoekersinfo Schaatsmuseum Hindeloopen | Schaatsmuseum

Ontdek de Elfstedentocht in Hindeloopen: In Friesland, het Mekka van de schaatssport, gaan we alle herinneringen nog eens ophalen. We gaan ontdekken dat het schaatsen al een eeuwen oude historie kent, die de moeite van het bewaren voor het nageslacht zeker loont. Dit bezoekt duurt ongeveer een uur.

Rond de klok van 13.15 uur is het dan tijd geworden voor een lekkere lunch in hetzelfde museumrestaurant 'De Friese Doorloper', waar ze ook glutenvrije pannenkoeken en andere gerechten serveren.

Restaurant 'De Friese Doorloper' in Hindeloopen | Schaatsmuseum

Na afloop van deze lunch, zo rond de klok van 14.45 uur brengen we nog een kort bezoek aan de Grote of Laurentius kerk in Hindeloopen. Deze kerk is geopend tot 18.00 uur.

Grote Kerk (Hindeloopen) - Wikipedia

Achter de kerk bevindt zich  nog een klein kerkhofje met enkele graven van militaire 2e W.O. slachtoffers. Na dit bezoek lopen we verder richting het Hindelooper museum, waar we tot sluitingstijd (= 17.00 uur) zullen blijven.

Museum Hindeloopen is dé plek om onze ontdekkingsreis door Hindeloopen te vervolgen. Hier ontdekken we de unieke geschiedenis van deze zeevaartstad. Grootschipper Jaap heet ons van harte welkom in de eerste museumzaal en neemt ons mee in de geschiedenis van de zeevaart op de Oostzee.

Hindeloopen werd rijk door de handel naar de Oostzee waar de schepen graan en hout meenamen naar Amsterdam. Die welvaart zorgde voor een bonte & rijke streekdracht en Hindelooper pronkkamers.

Ook de Hindelooper schilderkunst maakte Hindeloopen in de 19e eeuw beroemd. Deze schilderstijl met specifieke patronen van krullen, bloemen en bladeren is tot op de dag van vandaag hét visitekaartje van de stad.

De Hindelooper slee waarin prins Willem-Alexander in 1968 werd getoond aan de pers is te zien in dit museum. Het museum ligt achter de dijk, naast de kerk.

Over het museum | Museum Hindeloopen

Als laatst wil ik deze dag afsluiten bij pizzeria Oostachterom, gelegen aan de Kalverstraat 13, waar ze ambacht en smaak hoog in het vaandel hebben. Ze serveren daar Italiaanse gerechten bereid met verse en biologische ingrediënten uit de regio. 

Heb je ook zin om mee te gaan eten bij dit goed bekendstaande restaurant, laat me dit dan uiterlijk 2 weken van tevoren weten zodat ik een plek aan tafel voor je kan reserveren, heel gezellig!

We gaan er weer een heel mooie & gezellige dag van maken in het Oud-Hollandse Hindeloopen (Hylpen), tot gauw! 

Menukaart | Restaurant Oostachterom Hindeloopen – Pizza, Pasta & meer

 
 
Stuur me een e-mail als iemand een reactie plaatst –

Na je inschrijving bij Activiteitenclub Klub Aktivo kun je hier een reactie plaatsen.

Schrijf je in bij Activiteitenclub Klub Aktivo

Klub Aktivo

Activiteitenclub Stichting Klub Aktivo organiseert activiteiten voor alleenstaanden en alleengaanden in de leeftijd van ongeveer 40 tot 70 jaar. Vrijwel ieder weekend diverse activiteiten voor alleenstaanden door heel Nederland. Je ontmoet andere singles van je eigen leeftijd. De club bestaat geheel uit vrijwilligers.

Je bent alleengaand als je zonder partner meedoet met de activiteiten. Je hoeft dus niet per sé single te zijn om mee te doen.

Alle activiteiten worden voor en door de deelnemers georganiseerd. Je komt soms op plaatsen waar je nog nooit geweest bent en er zijn bovendien activiteiten die je misschien in je eentje niet zo snel zult doen. We zijn geen datingclub en de sfeer is ongedwongen.

Schrijf je in en doe mee. 90 dagen voor € 9,95 of 360 dagen voor € 29.
 

Wie is online

 

Einddatum:

 
Geolocation Partner: LocationIQ

Reservelijst sms 🔔

Ontvang een sms bericht als er een plaats vrijkomt bij een activiteit waar je op de reservelijst staat. Alleen de eerste drie aanmelders op de reservelijst ontvangen een sms.  

Reservelijst

  Hoe werkt de reservelijst? 
Lees meer ...

Activiteiten snel vol

De activiteiten zitten snel vol met mensen die hun plek veilig willen stellen. We zien dat enkele dagen van tevoren er vaak toch weer plekken vrijkomen. Als je op de reservelijst staat, dan krijg je een mailtje als er een plek vrijkomt. 

Aanmelden

  Klik op een activiteit voor meer details en om je op te geven.

Abonneren

  Klik onderaan de lijst van komende activiteiten op 'abonneren' om een e-mail te ontvangen bij een nieuwe activiteit.
 

 

 

Bij Activiteitenclub Klub Aktivo kun je meedoen aan activiteiten voor alleenstaanden (singles) en alleengaanden. Je hoeft niet per sé single te zijn om mee te doen. Je bent alleengaand als je zonder partner meedoet met de activiteiten. Als je wilt, kun je zelf activiteiten organiseren in Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel, Flevoland, Groningen, Friesland en Drenthe.