Vandaag wil ik met jullie een aantal monumenten bezoeken. Achtereen volgens zijn dit:

- De iconische Inktpot waar tegenwoordig het hoofdkantoor van ProRail is gevestigd. https://www.openmonumentendagutrecht.nl/openstellingen/de-inktpot/

- Sociëteit ‘De Vereeniging’ (Inleiding met rondleiding over historie en omgeving) https://www.openmonumentendagutrecht.nl/openstellingen/societeit-de-vereeniging/

- St. Gertrudiskathedraal en -kapel (De mooiste 17e-eeuwse schuilkerk van Nederland was de Gertrudiskapel)  https://www.openmonumentendagutrecht.nl/openstellingen/st-gertrudiskathedraal-en-kapel/

- Buurtoren (Demonstraties handmatig klokkenluiden) https://www.openmonumentendagutrecht.nl/openstellingen/buurtoren/

- Comite Utrecht / Villa Jongerius (Grand café geopend voor koffie, thee of borrel; uitleg van de familie Jongerius) https://www.openmonumentendagutrecht.nl/openstellingen/villa-jongerius/

- Restauratieatelier Speelklok (Hier vertelt een conservator over het restauratiewerk) https://www.openmonumentendagutrecht.nl/openstellingen/buurkerk-museum-speelklok/

Uiteraard gaan we tussendoor en al naar gelang er behoefte aan is nog ergens iets nuttigen. Dus de inwendige mens wordt zeker niet vergeten. Bovendien kunnen we sowieso bij villa Jongerius als het goed is in het grand café terecht voor een consumptie.

Tot slot wil ik nog even kwijt dat het programma van deze dag niet in beton gegoten is. Heb wel al gekeken naar de openingstijden van de diverse monumenten, maar zoals het restauratieatelier van Speelklok is pas om 14:00 open. 

Na afloop wil ik nog (als er behoefte aan is) uit eten gaan. Dat is bij Humprey's (waar ik goede ervaring mee hebt)

 

 
 
Stuur me een e-mail als iemand een reactie plaatst –

Na je inschrijving bij Activiteitenclub Klub Aktivo kun je hier een reactie plaatsen.

Schrijf je in bij Activiteitenclub Klub Aktivo

Reacties

  • Ik moet het nog precies uitzoeken, maar deze dag zullen we max. 10km wandelen. Mocht dat meer worden dan kunnen we ook een deel met de bus afleggen. 

    • Ik heb vanavond uitgezocht hoe lang de wandelroute werkelijk is. Dat blijkt zo tussen de 7 à 8 km te liggen. Dat is vanaf het station tot het moment dat je weer op het station komt. Maar... omdat ik ook graag diverse rondleidingen wil volgen zoals in de 'Inktpot' komen er al snel een aantal km bij. Hoeveel km is moelijk in te schatten, hoewel ik verwacht dat je in bijvoorbeeld de inktpot al gauw een kilometer loopt. Het is immers een enorm gebouw.  ProRail die hier het hoofdkantoor heeft zegt op hun site hierover: Tijdens de Open Monumentendag word je rondgeleid op de begane grond, de binnenplaats en de eerste en tweede verdieping

Deze reactie is verwijderd.

Klub Aktivo

Activiteitenclub Stichting Klub Aktivo organiseert activiteiten voor alleenstaanden en alleengaanden in de leeftijd van ongeveer 40 tot 70 jaar. Vrijwel ieder weekend diverse activiteiten voor alleenstaanden door heel Nederland. Je ontmoet andere singles van je eigen leeftijd. De club bestaat geheel uit vrijwilligers.

Je bent alleengaand als je zonder partner meedoet met de activiteiten. Je hoeft dus niet per sé single te zijn om mee te doen.

Alle activiteiten worden voor en door de deelnemers georganiseerd. Je komt soms op plaatsen waar je nog nooit geweest bent en er zijn bovendien activiteiten die je misschien in je eentje niet zo snel zult doen. We zijn geen datingclub en de sfeer is ongedwongen.

Schrijf je in en doe mee. 90 dagen voor € 9,95 of 360 dagen voor € 29.
 

Wie is online

 

Einddatum:

 
Geolocation Partner: LocationIQ

Reservelijst sms 🔔

Ontvang een sms bericht als er een plaats vrijkomt bij een activiteit waar je op de reservelijst staat. Alleen de eerste drie aanmelders op de reservelijst ontvangen een sms.  

Reservelijst

  Hoe werkt de reservelijst? 
Lees meer ...

Activiteiten snel vol

De activiteiten zitten snel vol met mensen die hun plek veilig willen stellen. We zien dat enkele dagen van tevoren er vaak toch weer plekken vrijkomen. Als je op de reservelijst staat, dan krijg je een mailtje als er een plek vrijkomt. 

Aanmelden

  Klik op een activiteit voor meer details en om je op te geven.

Abonneren

  Klik onderaan de lijst van komende activiteiten op 'abonneren' om een e-mail te ontvangen bij een nieuwe activiteit.
 

 

 

Bij Activiteitenclub Klub Aktivo kun je meedoen aan activiteiten voor alleenstaanden (singles) en alleengaanden. Je hoeft niet per sé single te zijn om mee te doen. Je bent alleengaand als je zonder partner meedoet met de activiteiten. Als je wilt, kun je zelf activiteiten organiseren in Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel, Flevoland, Groningen, Friesland en Drenthe.