Vandaag gaan we op zomersafari door de Eckse Waarden! Om zeker te zijn van een plaatsje aan boord van Safarischip “De Blauwe Wever” op zaterdag 16 augustus a.s. om 14.00 uur boek je na inschrijving op deze activiteit direct een ticket via de onderstaande link. Kosten ticket: 26,24 Euro voor 3 uur varen en een gidswandeling van 3 kwartier. 

Onze bestemmingen - deblauwebever.nl

We starten deze dag om 10.21 uur bij de uitcheckpoortjes van NS station Rhenen en lopen dan 750 meter naar de start van de leuke korte stadswandeling = parkeerplaats Buitenomme. Zie ook de link hieronder. 

Ben je een langslaper en wil je het ochtendprogramma liever overslaan dan is dat ook prima. Zorg er wel voor dat je op tijd bij de safariboot bent = 13.45 uur! Laat me dit nog wel even weten s.v.p.

https://visitrhenen.com/wandelroutes-rhenen/stadswandeling-rhenen/

Tijdens deze korte stadswandeling komen we langs de belangrijkste bezienswaardigheden van de stad, ook langs de voormalige soldatenhuisjes uit Napoleonistische tijd! We wandelen een beetje kris-kras, hoog en laag door het oude stadscentrum, lopen over het dijkje rond de stad, de benedenstad en langs de oude stadsmuur.

Zo tegen 10.30 uur bereiken we de Cunerakerk, alwaar we naar binnen gaan. Deze kerk is alleen op zaterdag te bezichtigen van 10.30 tot 12.30 uur. Toegang is gratis maar een donatie wordt zeer op prijs gesteld.

Bezichtiging | Cunerakerk

Na 20 minuten kerkbezoek vervolgen we onze wandeling en lopen we verder naar het nabijgelegen stadsmuseum, waar we even vóór 11.00 uur zullen aankomen en tot 13.30 uur zullen blijven.

Stadsmuseum Rhenen

Museum, VVV en Museumcafé

Stadsmuseum Rhenen bevindt zich in het Oude Raadhuis, een van de mooiste monumenten van de stad. In dit Oude Raadhuis is ook de VVV gevestigd.

Vaste collectie: Ontdek de schatten van Rhenen

Neanderthalers. Frankische vorsten. De heilige Cunera. Kunstenaars – zelfs Rembrandt – en heel veel soldaten: Spaanse, Franse, Duitse. Je ontmoet ze allemaal in het  Stadsmuseum Rhenen, een plek vol verhalen! Rhenen is een kleine stad, maar zit boordevol geschiedenis. Met de bijzondere collectie archeologie, stadsgeschiedenis en kunst weet het museum naast de inwoners van de streek ook een grote schare toeristen steeds weer te verrassen.

Museumcafé: 

Bij binnenkomst in het museum starten we met koffie en appelgebak in het gezellige  museumcafé. Een museumticket is voor het museumcafé niet nodig! 

In de rustieke tuin van het museumcafé kunnen we niet alleen genieten van onze koffie met heerlijk appelgebak maar ook van de vele mooie bloemen. Zo tegen 11.30 uur vervolgen we dan onze route door het museum. Je kunt hierbij gebruik maken van een audiotour. 

In de audiotour ‘Schatten, strijd en schoonheid’ horen we mooie en verrassende verhalen over het historische gebouw en de collecties. We maken onze eigen route en kiezen de objecten die ons intrigeren. Zoals gezegd blijven we tot 13.30 uur in het museum. We hebben dus 2 uur de tijd om de uitgebreide museumcollectie goed te bekijken.

Daarna lopen we via de Markt zo’n 300 meter (= 3 minuten) door de Rijnstraat naar beneden naar de opstapplaats van safarischip “De Blauwe Bever” = aan de Rijnkade in Rhenen, die daar al rustig op ons ligt te wachten.

Om op tijd te kunnen vertrekken (= stipt om 14.00 uur!) mogen we van de schipper al een kwartier van tevoren = 13.45 uur aan boord. Zo zijn we verzekerd van een goede plaats!

We varen met de safariboot door de Eckse waarden en maken daar een wandeling met de gids van ¾ uur. De gids vertelt niet alleen over de natuur en bezienswaardigheden langs de Neder-Rijn, maar ook over de geschiedenis van het oude strangengebied. Zie ook het korte filmpje hieronder met een uitleg over de Rijnstrangen.

https://arkrewilding.nl/gebieden/gelderse-poort/rijnstrangen

UITERWAARDEN VAN DE NEDERRIJN:

De Eckse waarden zijn aangemerkt als vogelrichtlijngebied omdat het een belangrijk rust- en foerageergebied is voor trekvogels en een broedgebied voor moerasvogels. Hier komen o.a. de porseleinhoen, watersnip en verschillende weidevogels voor. Aan land proberen we deze vogels te spotten met onze meegenomen verrekijker.

De safaritocht start om 14.00 uur en eindigt om 17.00 uur weer aan de Rijnkade in Rhenen. Na die tijd kunnen we ter afsluiting van deze mooie zomerdag nog wat gaan drinken bij restaurant Moeke, gelegen aan de mooie Rijnkade.

Heb je ook zin in een aansluitend diner bij Moeke aan het water, laat me dit dan zo spoedig mogelijk weten s.v.p. Dan reserveer ik een plekje aan tafel voor je. Na afloop van dit gezellige etentje lopen we met elkaar in 20 minuten terug door de oude binnenstad naar het NS station!

Moeke Rhenen

 
 
Stuur me een e-mail als iemand een reactie plaatst –

Na je inschrijving bij Activiteitenclub Klub Aktivo kun je hier een reactie plaatsen.

Schrijf je in bij Activiteitenclub Klub Aktivo

Reacties

  • Ik ga ervan uit dat het lukt. Als ik maar op tijd weg ga.

    Dank je!!

  • Tussen Driebergen-Zeist en Ede zijn werkzaamheden. Er worden bussen ingezet.
    Ik ga met de auto. Als ik mensen mee moet nemen vanaf station Driebergen laat maar weten.

  • Als de trein het wil ben ik op tijd.

  • Hoi Corine, ik ben de er de hele dag bij.

  • Ik doe zaterdag ook de hele dag mee.

  • ik doe ook de hele dag mee

  • Ik ben er ook de hele dag bij.

  • Ik ben er de hele dag bij.

    groeten,

    Ivy

  • Hi Corine,

    Ik ben er de hele dag bij!

    Groet Miranda 

  • Hi Corine, ik doe mee met het ochtendprogramma, kom met de auto en ga niet mee uit eten, Groet Marja

Deze reactie is verwijderd.

Klub Aktivo

Activiteitenclub Stichting Klub Aktivo organiseert activiteiten voor alleenstaanden en alleengaanden in de leeftijd van ongeveer 40 tot 70 jaar. Vrijwel ieder weekend diverse activiteiten voor alleenstaanden door heel Nederland. Je ontmoet andere singles van je eigen leeftijd. De club bestaat geheel uit vrijwilligers.

Je bent alleengaand als je zonder partner meedoet met de activiteiten. Je hoeft dus niet per sé single te zijn om mee te doen.

Alle activiteiten worden voor en door de deelnemers georganiseerd. Je komt soms op plaatsen waar je nog nooit geweest bent en er zijn bovendien activiteiten die je misschien in je eentje niet zo snel zult doen. We zijn geen datingclub en de sfeer is ongedwongen.

Schrijf je in en doe mee. 90 dagen voor € 9,95 of 360 dagen voor € 29.
 

Wie is online

 

Einddatum:

 
Geolocation Partner: LocationIQ

Reservelijst sms 🔔

Ontvang een sms bericht als er een plaats vrijkomt bij een activiteit waar je op de reservelijst staat. Alleen de eerste drie aanmelders op de reservelijst ontvangen een sms.  

Reservelijst

  Hoe werkt de reservelijst? 
Lees meer ...

Activiteiten snel vol

De activiteiten zitten snel vol met mensen die hun plek veilig willen stellen. We zien dat enkele dagen van tevoren er vaak toch weer plekken vrijkomen. Als je op de reservelijst staat, dan krijg je een mailtje als er een plek vrijkomt. 

Aanmelden

  Klik op een activiteit voor meer details en om je op te geven.

Abonneren

  Klik onderaan de lijst van komende activiteiten op 'abonneren' om een e-mail te ontvangen bij een nieuwe activiteit.
 

 

 

Bij Activiteitenclub Klub Aktivo kun je meedoen aan activiteiten voor alleenstaanden (singles) en alleengaanden. Je hoeft niet per sé single te zijn om mee te doen. Je bent alleengaand als je zonder partner meedoet met de activiteiten. Als je wilt, kun je zelf activiteiten organiseren in Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg, Utrecht, Gelderland, Overijssel, Flevoland, Groningen, Friesland en Drenthe.